14 مارس

پرداخت ماهانه۵۵۰ میلیون تومان صدقه توسط مردم قزوین/ ۱۷۸۳ پایگاه جشن نیکوکاری برپا می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در نشست خبری که پیش از ظهر امروز(یکشنبه) به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته احسان و نیکوکاری در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد؛ اظهار کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار “جوانه لبخند می کاریم” همچون سال‌های گذشته در سراسر استان برگزار می‌شود. 


وی با اشاره به برپایی ۱۷۸۳ پایگاه جشن نیکوکاری در استان افزود: جشن نیکوکاری در روز ۱۶ اسفند ویژه مدارس سطح استان برگزار می‌شود؛ در روز ۱۷ اسفند ماه نیز پایگاه‌های کمیته امداد در سطح استان مستقر خواهد شد و همچنین در روز ۱۸ اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود. 

پیش‌بینی جمع‌آوری ۳ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان در جشن نیکوکاری امسال
این مسئول تصریح کرد: درگاه‌های پرداخت موبایلی*۸۸۷۷*۰۲۸# برای دریافت کمک‌های مردمی ساماندهی شده تا مردم نوع دوست و نیکوکار استان کمک‌های خود را از این طریق واریز کنند. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین عنوان کرد: در برگزاری این اقدام خداپسندانه ارگان‌هایی همچون بسیج، صدا و سیما، شهرداری، آموزش و پرورش و امور اصناف همکاری و مشارکت دارند و پیش‌بینی می‌شود در ایام جشن نیکوکاری امسال مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان جمع‌آوری شود. 

وی بیان کرد: در سال جاری با همکاری صداوسیما برای اولین بار برنامه زنده تلویزیونی از ساعت ۹ تا ۱۰ شب تحت عنوان لبخند جوانه‌ها در برنامه شب‌های مینودری از شبکه استانی پخش خواهد شد. 

مومنی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد استان بیان کرد: در استان قزوین ۳۵ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که در ۶۳ درصد خانوارهای تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار هستند که از این تعداد ۸۰ درصد به دلیل فوت همسر سرپرست خانوار خود شده‌اند. 

وی در ادامه گفت: بیش از ۳ هزار دانش‌آموز و ۴۰۰ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین هستند که طی سال جاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آنها کمک شده است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین بیان کرد: در سال جاری ۳۵۷۹ فرصت شغل با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان در استان قزوین ایجاد شد که از این مبلغ ۶ میلیارد تومان از محل صندوق امداد ولایت تامین شده است. 

وی در ادامه گفت: پس از اجرای طرح اشتغال ۱۶۳۰۰ مورد بازدید صورت گرفته است و همچنین در بازاریابی این طرح‌ها به مددجویان کمک می‌شود تا بتوانند در جامعه پیشرفت کنند. 

مومنی یادآور شد: روز گذشته ۲۹۰ مورد واحد مسکونی تحویل مددجویان تحت پوشش شد که قیمت هر واحد مسکونی به طور میانگین ۵۰ میلیون تومان بود و برای احداث آنها ۱۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که ۴٫۵ میلیارد تومان آن توسط کمیته امداد و ۱۰ میلیارد دیگر توسط خیران و نیکوکاران تامین شده است. 

وی در پایان گفت: مردم نوع دوست استان قزوین در سال جاری به طور متوسط ماهانه۵۵۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این رقم در سال گذشته ماهانه ۴۸۰ میلیون تومان بوده است . 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *