30 مه

پرکاری و روحیه خستگی‌ناپذیری یکی از ویژگی‌های امام جمعه تبریز است/ تاثیر تجلیل از حافظان قرآنی در نماز جمعه در دراز مدت نمایان خواهد شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، رحیم وظیفه شعاع در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آناج در خصوص  اولین سالگرد انتصاب نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در جامعه امروز حضوری اثربخش و همه جانبه می‌باشد؛ یعنی با همه اقشار جامعه چه مردم عادی، چه مجامع قرآنی و دانشگاهی و چه بازاریان بازار برخورد فعال دارند و به صورت ملموس با تمام اقشار دیدار داشته‌اند.

وی ادامه داد: این دیدارها شناخت بسیار خوبی از همه اقشار به حاج آقا می‌دهد و از طرف دیگر در نوع برخوردشان تواضع، رویکرد مردمی و بدون واسطه باعث شده امید، نشاط و نگاه مثبت و کم کردن فاصله مسئولین با مردم احساس شود و نوعی خوشبینی در بین آحاد مردم نسبت به نماینده ولی‌فقیه و قشر روحانیت ایجاد کند.

مدیرعامل موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی در خصوص ورود امام جمعه تبریز در حوزه قرآنی عنوان کرد: برخورد حاج آقا در خصوص حوزه قرآنی برخورد فعالانه است نه منفعلانه، بدینگونه نیست که ما به سراغ امام جمعه برویم و فعالیت و چالش‌ها را مطرح کنیم بلکه این حرکت از طرف خود حاج آقا است؛ زیرا حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم روحیه پیگیری و ورود به مسائل دارد و در پی رفع موانع و مشکلات هستند.

وی افزود: به صورت کلی روحیه جهادی، پرانرژی بودن، خستگی ناپذیری و پرکاری از روحیات نماینده ولی‌فقیه در استان می‌باشد که فکر می‌کنم همین پرکاری عامل موفقیت حاج آقا است که در این مدت کوتاه ارتباط خوبی با اقشار برقرار کرده‌اند و باید اقرار کنیم که این ارتباط صوری نیست بلکه کاملا دوطرف می‌باشد البته بخشی از این پرکاری نیز ناشی از سن بسیار جوان امام جمعه تبریز است.

وظیفه‌شعاع با اشاره به تاثیر تجلیل حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم از حافظان و قاریان قرآن در نماز جمعه گفت: قطعا این رفتار تاثیر بسیار زیادی دارد اما مسائل فرهنگی و تاثیرات کار در آن در دراز مدت به خوبی نمایان می‌شود اما در ۴۰ تا ۵۰ موردی که تجلیل صورت گرفته کاملا احساس می‌شود که شور و شوق بسیار خوبی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: اینکه حاج آقا شخصا خودشان و مسئولین استانی را فعال کرده‌اند بسیار مهم است، در استان بالاترین مقام نماینده ولی‌فقیه و استاندار می‌باشد و وقتی در چنین سطحی ورود پیدا کرده‌اند جای امیدواری و ایجاد نشاط و انگیزه در بین حافظان و قاریان داشته است.

این فعال قرآنی با بیان اینکه امام جمعه تبریز در خصوص مسائل قرآنی نهادهای دولتی را نیز به چالش کشیده‌اند، خاطرنشان ساخت: نهادهایی مانند تبلیغات اسلامی، ارشاد، اداره کل اوقاف و آموزش و پرورش نهادهای دولتی هستند که حاج آقا مطالباتشان را از آنها حتی در نماز جمعه نیز مطرح کردند و بارها با اشاره به سخنان پنج سال قبل مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شایسته است در کشور ما با توجه به جمعیت و پتانسیل موجود ده میلیون نفر حافظ قرآنی وجود داشته باشد اما این فرمایش کاملا محقق نشده است.

وی تصریح کرد: در این خصوص بیشتر نهادهای مردمی فعال بوده‌اند و حاج آقا نهادهای دولتی را به چالش کشیدند که آیا آماری دارید که چند نفر حافظ قرآنی داریم و برای تحقق امر رهبری سهم استان ما چند حافظ قرآن است؟ به همین دلیل در این حوزه نقش امام جمعه تبریز بسیار فعال و پیگیرانه است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *