21 مارس

پسرم حتی تاریخ و روز شهادتش را می‌دانست/ مهم‌ترین خصوصیات اخلاقی شهید بواس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، در آستانه سال تحویل پدر و مادر شهید مدافع حرم حسین بواس همراه با کاروان راهیان نور شهرستان چالوس در مناطق عملیاتی جنوب کشور حضور یافتند.

زهرا دلیلی مادر شهید مدافع حرم حسین بواس طی گفت‌وگویی در سالروز شهادت فرزندش که مصادف شده با اول ماه رجب، آمدن به مناطق عملیاتی را توفیقی از جانب شهدا دانست و گفت: به نیابت از شهدای دفاع مقدس،  شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع وطن و امنیت پا به مناطق عملیاتی جنوب گذاشتم.

وی ضمن بیان اینکه حسین تک فرزند پسر خانواده بود، خاطره‌ای از اولین حضور خود در اردوهای راهیان نور اشاره کرد  و افزود: زمانی که حسین نوجوان بود، برای اولین بار سال ۷۸ همراه با خانواده به منطقه عملیاتی جنوب کشور آمدم.

مادر شهید مدافع حرم حسین بواس با بیان این که فرزندم در قسمت آماد و پشتیبانی سپاه فعالیت می‌کرد خاطرنشان کرد: حسین همیشه یک چفیه دور کمرش می‌بست. در اردوی راهیان نور یک روز ناهار زائران نان و حلوا شکری بود و شام هم کنسرو لوبیا. به حسین گفتم با این هوای گرم، غذا مناسب زائران نیست. در جوابم گفت “هرکسی پول داره بفرما هتل”. این اردو با کمک‌های مردمی راه افتاده و ماهم بودجه زیادی نداریم.

دلیلی در ادامه به خصوصیات اخلاقی فرزند شهیدش پرداخت و بیان کرد: پسرم با حجب و حیا بود. در مساله نگاه به نامحرم بسیار مراقب بود و رعایت می‌کرد. احترام به پدر و مادر و مهربانی از ویژگی‌های رفتاری مهم پسرم بود.

این مادر از آخرین خداحافظی پسرش گفت و اضافه کرد: حسین دو بار به سوریه اعزام شد. دفعه دومی که می‌خواست به سوریه برود خوابی دیده بود که خوابش را به شهید مدافع حرم حامد کوچکی‌زاده اهل گیلان گفت. حتی تاریخ و روز شهادتش را هم می‌دانست. حسین در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۹۵ به شهادت رسید.

مادر شهید مدافع حرم شهید حسین بواس در پایان سخنان خود اشاره‌ای به عملکرد مسئولان داشت و گفت: شهدا اهل دروغ و تجملات نبودند، مسئولان هم اهل خودسازی باشند و دروغ نگویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *