4 آگوست

پشت پرده‌ی ایجاد دهه‌های عزاداری در تبریز/ می‌خواهند شیعیان را افراطی و مخالف شادی نشان دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رسول برگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج با اشاره به ایجاد دهه‌های عزاداری و تبعات منفی آن برای شیعیان، اظهار داشت: در هر زمینه‌ای افراط باعث توقف یا کُندی حرکت تفریط کننده می‌شود و در روایات مختلف نیز ما سرنوشت این دسته از افراد را دیده‌ایم.

وی افزود: کسانی که برای امام صادق و باقر(ع) دهه عزاداری می‌گیرند استنادشان کدام روایت است؟ اسلام کجا گفته است برای حضرت مسلم و برخی از معصومین، دهه‌های باقریه، صادقیه و مسلمیه برگزار کنید؟ مگر میزان برای ما روایت و سند نیست؟

این خطیب تبریزی با بیان اینکه عزاداری اربعین فقط برای امام حسین(ع) است، خاطرنشان کرد: چندی پیش به مراسمی رفته بودم که میلاد امام علی(ع) بود، اما در کمال تعجب دیدم همه جا را سیاه کرده‌اند، زمانی که علت را جویا شدم گفتند اربعین حضرت فاطمه الزهرا است، کدام روایت به ما گفته است برای این حضرت مراسم اربعین برگزار کنیم و علی(ع) را از یاد ببریم؟

وی متذکر شد: این بدعت‌ها را تشیع لندنی در هیئت‌های ما ایجاد کرده است تا با افراطی نشان دادن شیعیان مانع تمایل جوانان به مذهبی بودن شود، این‌ها می‌خواهند بگویند شیعه فقط گریه می‌کند و مخالف شادی است؛ اگر قرار باشد با این مسایل خودساخته جوانان هر روز گریه کنند و بر سر خویش بزنند، پس کی باید به جشن و سرور بپردازند؟

حجت الاسلام برگی با اعلام اینکه تمام مراجع تقلید ایرانی، عراقی، کویتی، بحرینی و… تشیع لندنی و افراطی‌ گری‌های آنان را نفی کرده‌اند، یادآور شد: کسانی که می‌گویند دهه عزاداری برگزار کنید همان‌هایی هستند که برای خودشیرینی به تامین کننده مالیِ‌شان ملکه انگلیس را سادات بنی فاطمه و از دختران آن حضرت نامیدند.

وی در تشریح علت مخالفت مراجع تقلید با ایجاد دهه‌های مذهبی، تصریح کرد: یکی از تئوریسین‌های ضدشیعی عنوان کرده است هنگام وقوع سیل اگر سدی نباشد آبراهه می‌سازند تا از حجم و سرعت آب کاسته شده و میزان تخریب کاهش یابد، شیعه نیز همچون سیلی است که باید با ایجاد دهه‌های عزاداری آن را از محرم دور کنیم و به مسایل دیگری مشغول سازیم تا از سینه زدن و حسین حسین گفتن خسته و سیر شوند.

این روحانی برجسته آذربایجانی یکی از اهداف دشمنان را برای فراموش کردن مناسبت‌های اصلی، ایجاد روزهای عاطفی دانست و ادامه داد: این‌ها همان‌ افرادی هستند که در برابر روز نیمه شعبان، ولادت حضرت رقیه را قرار می‌دهند.

وی با انتقاد از مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: مسئول هیئت‌های مذهبی این سازمان را بنده تاکنون در هیچ هیئتی ندیده‌ام؛ آیا این افراد خود را در یک اتاق ۱۰ متری مسئول کرده‌اند؟ این وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است که مردم را آگاه کند و با سر زدن به هیئت‌ها مانع نفوذ تشیع لندنی شود.

حجت الاسلام برگی به سخنان نماینده ولی فقیه در رابطه با ایجاد دهه‌های عزاداری اشاره کرد و افزود: این‌ها وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است اما به علت کم‌کاری های آنان آیت الله شبستری شخصاً به موضوع ورود پیدا کرده‌اند و با تشیع لندنی مبارزه می‌کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *