10 نوامبر

پیاده‌روی اربعین حسینی نمایانگر وحدت شیعیان و ولایت‌مداری است / نقش موثر ایران در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

وی گفت: بحمدالله ایران در طول سالیان گذشته، در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی و ایجاد موکب در مرزهای ایران و عراق و همچنین در مسیرهای کربلا، خدمات ارزنده‌ای را برای عاشقان سالار شهیدان علیه‌السلام فراهم کرده است و خوشبختانه مردم شیعه عراقی هم میزبان خوبی برای زائران امام حسین علیه‌السلام هستند و هر چه در توان دارند، در طبق اخلاص می‌گذارند و از این زائران پذیرایی می‌کنند.

حجت‌الاسلام سالک با بیان این‌که با وجود تهدیدات دشمنان اسلام، خوشبختانه این حرکت عظیم سال به سال باشکوه‌تر برگزار می‌شود و این نشان‌دهنده عشق خالصانه مردم به ائمه اطهار علیهم‌السلام است، خاطر نشان کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی، سفری است آگاهانه و مشتاقانه که با آرزوی قلبی آغاز می‌شود وسرانجام به کنار بارگاه مطهر و نورانی امام حسین علیه‌السلام ختم می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: دشمنان اسلام امروز از هر راهی برای ضربه زدن به شیعیان بهره می‌جویند که نمونه آن تجهیز تکفیری‌ها در سوریه، حمایت از رژیم آل‌خلیفه در بحرین و جنایات یمن از سوی آل‌سعود است که برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین، قدرت شیعیان را به رخ جهانیان می‌کشد.

وی با بیان این‌که همایش عظیم اربعین حسینی، سمبل وحدت و ولایت‌مداری است و تاثیرات فرهنگی بزرگ و ماندگاری بر اقشار مختلف مردم دارد، اظهار داشت: همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین نشان از قدرت پایدار دنیای اسلام است که همدلی و وحدت امت اسلامی را ماندگار می‌کند.

حجت‌الاسلام سالک در پایان ضمن قدردانی از مردم خداجو برای خلق حماسه اربعین حسینی تصریح کرد: امیدوارم که سال به سال شاهد حضور باشکوه‌تر شیعیان در برگزاری ویژه‌برنامه عزاداری اربعین حسینی در کربلا باشیم تا بار دیگر جهان شاهد چنین تجمعات غرور آفرین شیعیان باشد.

گفتنی است، علی‌رغم حضور بیش از ۲۰ میلیون نفری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ، راهپیمایی رهروان کربلا در تهران با حضور ۲ میلیون نفری عاشقان آل‌الله برگزار شد.

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *