15 سپتامبر

پیام غدیر وحدت و اطاعت از آموزه های قرآنی -اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛شیخ ابراهیم اسماعیلی،امام جمعه موقت سیریک در گفتگو با آذینی گفت: غدیر خم چشمه ای از چشمه های روشن دین مبین اسلام است و امروز نباید میان شیعه و سنی با توجه به توطئه ها و نیرنگ های دشمنان  بر علیه نظام این مسئله موجب کینه توزی ، اختلاف و دو دستگی امت و سوء استفاده دشمنان اسلام شود.

وی اظهار کرد: پیام غدیر باید پیام وحدت و انسجام باشد و مهمترین درس و الگوی غدیر باید برای همه مسلمین وحدت ، دوستی و مودت باشد پیامبر (ص) و امام علی (ع) هر دو برای اسلام به دنبال صلح و سربلندی و عزت بودند و امروز وظیفه  همه ما پیروی از انبیاء و اوصیای خداست.

شیخ اسماعیلی بیان کرد: امام جمعه موقت اهل سنت سیریک تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت و رهبری توانسته بر همه دسیسه ها و ترفندهای دشمنان فائق آید و این چیزی جز توفیق و نعمتی از نعمت های بی کران الهی برای مردم  نبوده است.

وی با اشاره به اینکه ولایت امروز در کشور ما بزرگترین نقش راهبر و سازنده برای جامعه بوده افزود: امروز امنیت و اقتدار پایدار کشور ایران به برکت وحدت و انسجام میان همه اقوام ، احزاب ، مذاهب و فرق مختلف درون کشور است که در زیر چتر ولایت فقیه و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) قرار گرفته است.

شیخ ابراهیم اسماعیلی یادآور شد:  توجه و عنایت خاص و ویژه مقام معظم رهبری به اهمیت وحدت همه احزاب و اقوام در برقراری امنیت و وحدت جامعه اسلامی بسیار مهم و تاثیر گذار بوده که در سایه چنین توجهاتی  امروز امنیت بالا و پایدار در نظام مقدس استوار و مقتدر بوده است.

وی اضافه کرد: از آنجائیکه دشمنان اسلام و مسلمین بالاخص اسرائیل و امریکا در پی اختلاف و تضعیف مسلمانان  در منطقه و جهان هستند لازم و ضروری است که مسلمانان آگاه و بیدار باشند  و با وحدت، انسجام و عدم دامن زدن به تفاوت ها و نگرش های مذهبی و سیاسی امید های دشمنان را نا امید و نقش بر آب نمایند.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک خاطرنشان کرد: درست است که شیعه و سنی در برخی مسائل جزئی اختلاف نظرهایی دارند ولی در کل شیعه و سنی مسلمان و برادر و خواهرند و این ارزش و جایگاه والایی در نظر پروردگار و رسول الله دارد و باید ما علما و روحانیون نقش برجسته ای در آگاهی و بیداری و بصیرت افزایی اقشار جامعه داشته باشیم و از گفتار و رفتارهای تنش زا و تفرقه افکنان که از نقش های دشمنان و معاندان نظام است خوداری و پرهیز نمائیم.

شیخ اسماعیلی  تصریح کرد: الحمدلله هر ساله در دهه امامت و ولایت در شهرستان سیریک برنامه های بسیار متنوع و جذاب فرهنگی ، هنری ، قرآنی و مذهبی همراه با مراسم جشن و بازسازی واقعه غدیر خم در شهر بندر کوهستک با استقبال پرشور برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع برگزار می شود که همه اینها نمادی از وحدت و انسجام اسلامی در شهرستان سیریک نشان می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *