8 ژانویه

پیش از انقلاب در میناب علیه نظام شاهنشاهی فعالیت داشتم/ کتابت قرآن به زندگیم برکت داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ حاج حسین پور امینی، یکی از مبارزان انقلابی در زمان طاغوت و اهل میناب است که در روستای دمشهر سراغش را از هرکسی بگیری خیلی زود تو را به منزلش هدایت می کنند.

حاج حسین پور امینی متولد سال ۱۳۱۴ است که در روستای دمشهر میناب به دنیا آمده و ۱۰ سال است که به علت سکته قلبی بیشتر وقت خود را در منزل سپری می کند.

سیمای حاج حسین به قدری آدم را جذب خود می کند که واژه ها و جملات پرسشیم را فراموش می کنم او در سال ۹۰ یک کتاب قرآن را با خط خودش به تحریر در آورده و در حالی که فقط سواد خواندن و نوشتن دارد.

به برکت قرآن زندگی راحتی دارم

حاج حسین پور امینی، پیرغلام اهال بیت (ع)  با اشاره به اوضاع و احوال زندگی اش، اظهار کرد: شکر خدا با وجود این که حقوق بگیر و بازنشسته نیستم و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی هم قرار ندارم ولی به برکت قرآن زندگی راحتی دارم.

این پیرمرد مینابی بیان کرد: در زمان پیش از انقلاب فعالیت های ضد شاهنشاهی داشتم که از جمله شرکت در راهپیمایی ها و اعلامیه های امام (ره) را پخش می کردم.

پور امینی افزود: پیش از این که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد اکثر روحانیون و مبارزان انقلابی به جهت اقدامات ضد طاغوتی و مخفی ماندن از چشم ماموران رژیم سفاک پهلوی، در منزل من جای داشتند.

به خاطر حمایت از روحانیت بازداشت شدم

وی در ادامه گفت: بیشتر فعالان و مبارزان انقلابی استان از دوستان من هستند و از سال ۵۵ تا سال ۵۶ نیز به خاطر حمایت از روحانیت بازداشت شدم.

این پیرغلام اهل بیت (ع) اضافه کرد: هر روحانی که در روستای ما بیاید اکنون هم جایش در منزل من است و تا زنده هستم به این کار خود افتخار می کنم.

پور امینی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی عده ای از روحانیون و مبارزان انقلابی مثل حاج علی داودی، محمدهادی غفوری امام جمعه سابق میناب و داود غفوری، روزها به عنوان کارگر بلوک زنی در منزل من مشغول به کار بودند و شب ها به تبلیغ، فعالیت علیه نظام شاهنشاهی و پخش اعلامیه های امام می پرداختند.

وی بیان کرد: در آن زمان فعالیت های قبل از انقلاب دو پسرانم که به ترتیب ۶ و ۸ سال داشتند همراه من در راهپیمایی ها شرکت می کردند و همچنین همسرم همیشه در فعالیت های انقلابی و فرهنگی ام همراهم بود.

کتابت قرآنی توسط یک پیرمرد مینابی

این فعال قرآنی با اشاره به آغاز نوشتاری کتاب قرآنی خود، افزود: در دهم مهر سال ۸۹ نوشتن قرآن را آغاز کردم و دوازده مرداد ماه سال ۹۰ نوشتن کتاب قرآن به پایان رسید.

پور امینی با بیان اینکه کتابت قرآنی بدون معنی و با خودکار نوشتم، تصریح کرد: از کودکی با قرآن کریم و معارف الهی مانوس بودم و دوست دارم دومین کتاب قرآنی خود را بنویسم.

ثواب نوشتن کتاب قرآن به روح پدر و مادرم هدیه کردم

وی با اشاره به اینکه ثواب نوشتن کتاب قرآن به روح پدر و مادرم هدیه کردم، اظهار کرد: مادرم کلثوم پور امینی تنها زنی در آن زمان قبل از انقلاب بود که سواد خواندن و نوشتن داشت و به زنان قرآن خواندن را یاد می داد.

این پیرغلام اهل بیت (ع) ضمن توصیه به جوانان، خاطر نشان کرد: جوانان ولایت مدار و مذهبی و همیشه با قرآن انس داشته باشید.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *