27 نوامبر

پیش بینی حجم گسترده زائران در اربعین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار اشتری با بیان اینکه نیروهای کمکی از یگان های مختلف ناجا برای تامین نظم و امنیت زائران اربعین حسینی بکارگرفته می شوند، افزود: امسال با حجم بیشتری از زائران برای حضور در آئین اربعین روبه روایم.

فرمانده نیروی انتظامی دیروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: هر سال شاهد افزایش خیل مشتاقان وعلاقه مندان خاندان عصمت و طهارت (ع) برای شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی ایم و این باعث شده تا تلاش پلیس برای تامین امنیت زائران نیز بیشتر شود.
وی افزود: نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده اصلی امنیت مرزها در جدار مرزی و داخل و خارج از مرز تمهیدهای لازم را با هماهنگی سایر نیروهای مسلح انجام داده و امسال نیز با مدد الهی و هوشیاری، این مراسم بزرگ جهان اسلام با شکوه تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.
فرمانده ناجا تاکید کرد:  در ۴۰ روز گذشته بیش از یک میلیون گذرنامه برای افراد متقاضی صادر شد که واحد گذرنامه ناجا در این مدت بصورت شبانه روزی و سه نوبتی فعالیت کرده است.


سردار اشتری ادامه داد: بررسی های انجام گرفته نشان می دهد تعداد افرادی که در این ایام اقدام به دریافت گذرنامه کرده اند ۷۴ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته حضور تعداد کثیری از اتباع سایر کشورها در نحوه تردد زائران مشکلاتی را ایجاد کرد، گفت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته اتباع کشورهای دیگر از مبدا حرکت در سایر استان ها مورد کنترل قرار می گیرند.
به گفته وی، این افراد پس از تهیه روادید مورد نیاز باید به مرز شلمچه در استان خوزستان برای شرکت در آیین اربعین در عتبات عالیات مراجعه کنند و در سایر مرزها اجازه خروج با آنها داده نخواهد شد.
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از زائران اربعین به دلیل کوتاهی مسیر و امنیت بسیار بالای مرز مهران این نقطه را برای عزیمت به عتبات عالیات انتخاب می کنند و بر همین اساس بخش عمده ای از توان نیروی انسانی و تجهیزاتی پلیس در این مرز مستقر می شود.
فرمانده نیروی انتظامی دیروز وارد استان ایلام شد و قرار است  امرزو به شهرستان مرزی مهران سفر کند تا ضمن بازدید از مرز و پایانه مرزی از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اقدام های انجام شده برای تامین امنیت و خدمات رسانی به زائران قرار گیرد.

 

 

منبع:شبکه خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *