2 دسامبر

کاروان ۱۵۰۰ نفری زائران اربعین از کشور افغانستان وارد ایران شدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شرافتی راد فرماندار تایباد، ظهر امروز در حاشیه استقبال از زائرین افغانستانی اربعین حسینی در نقطه صفر مرزی ایران در گفتگو با تایبادخبر، عنوان کرد: کاروان ۱۵۰۰ نفری تشیع و تسنن از کشور افغانستان در قالب هیئت مجمع الذاکرین منتظران مهدی(عج) برای شرکت در مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان و عزیمت به کشور عراق از نقطه صفر مرزی دوغارون تنها معبر رسمی با کشور افغانستان دیروز و امروز وارد ایران شدند و خدمات گذرنامه ای و ویزا را بصورت رایگان دریافت کردند و توسط ستاد اربعین شهرستان تایباد مورد استقبال و پذیرایی قرار گرفتند.

وی افزود: طی سه روز این ۱۵۰۰ نفر وارد ایران می شوند و پس از ساماندهی در مشهد مقدس به مرز شلمچه خواهند رفت و از آنجا با کاروان پیاده برای حضور در مراسم اربعین همراه دیگر عاشقان امام حسین(ع) به سمت کربلا عازم می شوند.

شرافتی راد گفت: روزانه حدود ۵۰۰ نفر از مرز دوغارون شهرستان تایباد وارد ایران می شوند که دیروز، امروز و فردا تمامی این زائرین وارد ایران می شوند و در موکب الرضایی که در پایانه مرزی دوغارون توسط ستاد اربعین و بسیجیان شهرستان تایباد برپا شده است از این اتباع استقبال و پذیرایی می شود.

فرماندار تایباد اظهارکرد: تمامی خدمات و هزینه حمل و نقل تردد این افراد تا کشور عراق بصورت رایگان انجام می شود. ویزای عراق این افراد نیز بصورت رایگان تهیه و در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: استقبال از زائرین امام حسین(ع) را برای خودمان افتخار می دانیم و ان شاءالله این افراد نایب الزیاره مردم شهرستان تایباد در کربلا و نجف خواهند بود و پس از زیارت حرم امام حسین(ع) نیز از همین مرز به وطن خود باز خواهند گشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *