4 آگوست

کریمه بودن حضرت معصومه (س) نه به‌واسطه خواهری با امام رضا (ع)، بلکه به خاطر ولایتمداری وی بود/ هر کس گام در اطاعت از ولایت بردارد، صاحب کرامت می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرویس سیاسی صبح توس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران شب گذشته در محفل معنوی، معرفتی جمعی از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که محل حسینیه شهدای مشهد برگزارشده بود، حضور مرقدهای مطهر امامزادگان و بارگاه امام معصوم مشهد را برکتی برای کل کشور خواند و اظهار داشت: بحمدالله امروز در همه جای کشور، از صعب‌العبورترین نقاط روستایی تا شلوغ‌ترین نقاط شهرها، بارگاه امام و امامزاده‌ای وجود دارد که چشم امید و مأمن قلب‌های مردم است. هر نیازمند و مضطری که از زندگی و مشغله بی‌پایان دنیای مادی خسته می‌شود، دل درگرو جلب رحمت الهی می‌بندد، به یکی از این چراغ‌های هدایت متوسل می‌شود و راه نجات و رستگاری را از معبر آنان پیدا می‌کند.

 

وی افزود: امروز هر موفقیتی که مملکت اسلامی ما به آن دست می‌یابد، مرهون برکت حضور مرقدهای مطهر امامزادگان و بارگاه امام معصوم مشهد در کشور است. امامزادگانی که هرکدام به نیت‌های مختلف، دست از خانه و کاشانه شستند، به سفرهای تبلیغی آمدند و تا پایان عمر، خالصانه درراه رضای خدا و ارشاد مردم در ممالک اسلامی جهاد کردند و در انتها به جرم شیعه و پیرو مکتب اهل‌بیت بودن، توسط حکام ظالم منطقه‌ای به شهادت رسیدند.

 

امام‌جمعه موقت تهران ولایتمداری را بزرگ‌ترین شاخصه امامزادگان ویاران باکرامت خاندان عصمت و طهارت دانست و خاطرنشان کرد: اگر شما می‌بینید که امامزاده‌ای در یک نقطه محروم روستایی صاحب کرامت است، بیمار لاعلاج شفا می‌دهد و گره‌های کور از زندگی مردم باز می‌کند، تنها به این خاطر است که وی در طول عمر بابرکت خود، هیچ‌گاه از ولایت اهل‌بیت و امام زمانش خارج نشده و نه‌تنها خود را در جبهه حق حفظ کرده، بلکه با اقدامات بصیرت آفرین، دیگران را هم به وارد شدن در قلعه ولایت معصومین (ع) دعوت و هدایت کرده است.

 

وی ادامه داد: عظمت جایگاه حضرت معصومه (س) و شاه‌چراغ شیراز موضوع عجیبی نیست؛ وقتی بدانیم که قنبر ـ غلام حضرت علی (ع) ـ، تابه‌حال مرده زنده کرده است و مرقد او محل رجوع صدها نفر از شیعیان، اهل سنت و حتی غیرمسلمانان است. بزرگ‌ترین مشخصه سیره قنبر، ولایتمداری و اطاعت مطلق از امام زمانش بود و این شاخصه، به‌قدری مهم است که فرد را تا این مقام معنوی بالا می‌آورد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی  با اشاره به گوشه‌هایی از کرامات حضرت معصومه (س) گفت: در فضائل حضرت معصومه (س) همین بس که ایشان کریمه اهل‌بیت (ع) هستند و تمام این کرامات و مراتب عالی‌رتبه جایگاهی را نه به‌واسطه رابطه خواهری با امام رضا (ع)، بلکه به خاطر ولایتمداری و پیروی از ایشان به‌عنوان امام معصوم دورانشان کسب کرده‌اند. ایشان به دلیل ثروت و محبوبیتی که نزد شیعیان اهل‌بیت داشتند، از جایگاه بالایی در جامعه اسلامی آن زمان برخوردار بوده و از معدود چهره‌های سرشناسی بودند که در عین هاشمی بودن، به میهمانی‌ها و مجالس شاهانه امرا دعوت می‌شدند.

 

وی تصریح کرد: حضور حضرت معصومه (س) خطر بزرگی برای خلیفه عباسی وقت بود. اگر مأمون اجازه می‌داد که حضرت به مرو رسیده و در کنار برادر قرار گیرند، ثروت حضرت معصومه (س) در کنار نفوذ و محبوبیت امام قرارگرفته و تماماً کار غاصبان حکومت اسلامی را یکسره می‌کرد. ازاین‌رو، ایشان در قم متوقف شدند تا میان خواهر و برادر جدایی باشد.

 

امام‌جمعه موقت تهران در انتها تأکید کرد: به‌مثابه تمامی امامزادگان ویاران ائمه اطهار (س)، شهدا هم صاحب کرامت و فضیلت بوده و از نورچشمی‌های خداوند هستند. شهدا اولین گروهی از متقین هستند که بنا به نص صریح قرآن، به بهشت وارد می‌شوند؛ درحالی‌که همگان به جایگاه آن‌ها غبطه می‌خورند و این کرامات و فضائل هم به خاطر ولایتمداری و اطاعت از فرمان امام زمان و نائب برحق ایشان حاصل می‌شود. کسی که جان درراه حفظ اسلام و گام در طریق اطاعت از ولایت بردارد، صاحب کرامت خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *