11 مه

کم توجهی به قرآن سیلی هایی نظیر برجام را نصیب ما می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی مفسر قرآن کریم در جلسه درس تفسیر یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: خداوند در قرآن کریم از قرآن و‌نماز به عنوان ذکر یاد کرده است.

 

وی افزود: بر اساس آیات قرآن هرکس از ذکر خداوند یعنی قرآن و‌نماز رویگردان شود زندگی او دچار تنگی و سختی خواهد شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بیان داشت: متاسفانه در کشور ما قرآن محجور است، حتی در شب قدر که شب نزول قرآن است همه نوع اعمال عبادی انجام می شود اما یک آیه قرآن تفسیر نمی شود و این بسیار بد است.

 

مفسر قرآن کریم ادامه داد: وقتی به قرآن توجه نکنیم یا کم توجهی کنیم زندگی های ما دچار مشکلات فراوان می شود، یا در سطح کلان سیلی هایی نظیر برجام نصیبمان می شود.

 

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ماه رمضان را در پیش داریم، ابراز کرد: در ماه رمضان تحولی در برنامه های خود داده و زمان زیادی را برای انس با قرآن قرار دهید.

 

وی بیان داشت: باید ابعاد مختلف زندگی ما اعم از ازدواج، شغل، همسرداری، بچه داری یا حتی عبادات ما قرآنی شود، برای رسیدن به این هدف طی یک برنامه ریزی با قرآن انس داشته باشیم.

 

این مفسر قرآن کریم ابراز کرد: در ماه رمضان شاغلان، دانشجویان و به خصوص طلاب حجم کار و فعالیت علمی خود را کاهش داده و به تلاوت و تدبر در قرآن بپردازند.

 

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما با قرآن انس بگیریم به مرور لذت بودن با این نور الهی را خواهیم چشید متاسفانه ما در اثر کم توجهی به قرآن خود به این لذت دست پیدا نکردیم و نسل آینده را هم با آن آشنا نکردیم.

 

منبع: شبستان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *