30 سپتامبر

کنفرانس اخیر علمای اهل سنت بیداری بزرگ عالم اسلام در برابر وهابیت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سبلانه، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با تاکید بر لزوم هماهنگی با اهداف متعالی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در عزاداری‌ها اظهار داشت: ارزش خطیر قطرات اشک بر مصائب امام حسین(ع) در تأثیر آن قطرات از جهت ایجاد هماهنگی و سنخیت با امام حسین(ع) است.

وی از نقش مهم نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت تجلیل کرد و تمام آحاد جامعه را به جهت نیاز حیاتی به امنیت مدیون تلاشهای ارزشمند نیروی انتظامی دانست.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری سهم استاندارد نیروی انتظامی در ایجاد امنیت را ۲۰ درصد دانست و قوای سه‌گانه و مردم و به ویژه فرهنگ جامعه را از ارکان اصلی امنیت برشمرد.

عاملی دولت را که دو بانده شدن راه آهن قزوین زنجان را اخیرا تصویب کرد تحسین کرد ولی گلایه اهالی استان را به دولت ابلاغ کرد که یک استان را از اساس از نعمت راه ریلی محروم می‌گذارد و در استانهای دیگر به دو بانده شدن یا سریع‌السیر شدن یا برقی شدن یا احداث وی آی پی آن همت می‌گمارد.

امام جمعه اردبیل به طور مفصل به تشریح کنفرانس اخیر علمای اهل سنت جهان که در شهریورماه در گروزنی پایتخت چچن برگزار شد پرداخت.

وی اظهار کرد: در این کنفرانس ۲۰۰ عالم بزرگ اهل‌سنت از جمله رئیس دانشگاه الازهر مصر که مرجعیت اهل سنت جهان را بر عهده دارد تصویب کردند که عنوان اهل سنت به وهابیت و تکفیریها اطلاق نمی‌شود و آنها از دایره اهل سنت و جماعت خارج هستند و اهل سنت از جهت اعتقادی اشعری و ماتریدی و از جهت فقهی تابع مذاهب اربعه و از جهت اخلاقی تابع صوفیه مهذب و پاک هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل بیان کرد: در این کنفرانس اعلام شد که وهابیت به ناحق عنوان اهل‌سنت و جماعت را به خود نسبت داده و با تکفیر و ارهاب سبب انشقاق و اختلاف در خود عالم اسلام شده و بدنامی بزرگی برای اسلام درست کرده و راه وحدت امت فقط در اخراج این گروه از دایره اهل سنت و جماعت است.

عاملی تصریح کرد: در طول تاریخ وهابیت هیچ ضربه‌ای شدیدتر و مهلک‌تر از این کنفرانس نبوده و باید آن را نقطه شروع یک حرکت مبارک و بیداری بزرگ عالم اسلام در برابر وهابیت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل افزود: با این کنفرانس مفتیان وهابی که هیچکدام به آن دعوت نشده بودند تمام شرکت کنندگان در این کنفرانس را تکفیر و خارج از اسلام معرفی کردند.

وی از اینکه در کشور ما به طور کامل و کافی به این کنفرانس پرداخت نشد انتقاد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *