11 مه

۲۰۰۰ شاخه گل رُز در بین مردم چادگان و گردشگران توزیع شد/ تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛  همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، عاشقان حضرت مهدی (عج) در سراسر شهرستان چادگان به جشن و شادمانی پرداختند و این شهر در این روز با سعادت، حال و هوای دیگری پیدا کرد.

جشن های خودجوش و مردمی نیمه شعبان در چادگان از صبح چهارشنبه تا شامگاه با توزیع گسترده شیرینی و شربت و برپایی آیین های مولودی خوانی اجرا شد.

در سالروز میلاد امام زمان مهدی موعود(عج) جشن ها و آیین های ویژه نیمه شعبان در شهرها و روستا های شهرستان به صورت گسترده پیگیری شد، به گونه ای که تردد در برخی معابر چادگان با دلیل برگزاری جشن ها برای دقایقی با کندی صورت گرفت.

مردم این شهرستان با حضور در تکایا، مساجد و حسینیه ها و چراغانی کردن و آذین بندی بازار و خانه ها در آیین های جشن میلاد امام زمان (عج) حضور چشمگیر داشتند.

حال و هوای سراسر شهرستان چادگان در این روز خجسته، غرق در شادی شد و همه مساجد، تکیه ها، حسینیه ها و اماکن مذهبی برنامه های ویژه ای را تدارک دیدند.

امسال در روز نیمه شعبان اهالی شهر چادگان به نیت فرج امام دوازدهم شیعیان و ۱۲ قرن غیبت حضرت مهدی (عج )، تعداد ۲ هزار شاخه گل رز بین همدیگر و گردشگران توزیع کردند.

همچنین کسبه‌های خیابان امام خمینی(ره) همزمان با روز نیمه شعبان، اقدام به پخت ۳۵ دیگ آش نذری در این روز بزرگ کردند که هرساله این نذری ها از کمک‌های مردمی و به صورت سنتی طبخ و آش تهیه شده در بین مسافران و مردم  توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *