24 آگوست

۸۰ درصد مدیران در دولت های مختلف حتی در روخوانی قرآن مشکل دارند/موسسات قرآنی به علت عدم حمایت مالی تعطیل شدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ستار هدایت خواه در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زندگی، نفس کشیدن ما همه به برکت قرآن است، افزود: قرآن مبنای قانون اساسی بوده و بهترین هدایت گر بشریت است .

وی با اشاره به اینکه قرآن در زندگی اجتماعی و فردی ما مهجور مانده است، اظهار کرد: نباید جایگاه قرآن اینگونه باشد و این امر به خاطر این است که اهتمام در این عرصه وجود ندارد.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه در آموزش و پرورش کتاب قرآن آموزش داده می شود، تاکید کرد: بسیاری از افراد از مقاطع ابتدایی تا دکترای هنوز در درست خواندن قرآن مشکل دارند.

هدایت خواه با بیان اینکه ۸۰ درصد مدیران دولتی در روخوانی قرآن مشکل دارند، تصریح کرد: تنها ۲۰ درصد از مدیران دولتی در دولت های مختلف می توانند روخوانی قرآن داشته باشند.

وی با بیان اینکه در ادوار گذشته مصوب شده بود که سالانه بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به حوزه قرآن اختصاص یابد، گفت: الان دیگر نمی دانم این موضوع محقق شده یا نه اما اگر این محقق می شود شاهد توسعه و ترویج خانه های قرآنی بودیم.

نماینده پیشین شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس کاهش تصدی گری در ترویج فرهنگ قرآنی را از دیگر راه کارها عنوان کرد و یادآور شد: اگر ترویج فرهنگ قرآنی را با مشارکت مردم پیش ببریم موفق تر خواهیم شد.

وی اضافه کرد: موسسات قرآنی فعالی در استان ها کار می کردند که الان تعطیل شده اند.

هدایت خواه با بیان اینکه کارهای انجام شده در حوزه قرآنی نباید مقطعی باشد، اظهار کرد: مطمئن باشید کار مقطعی تاثیر مقطعی نیز  دارد پس لازم است که کارها باید ادامه دار باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *