4 جولای

۹۹ درصد از مساحت موصل قدیم از لوث داعش آزاد شد/ ادامه پیشروی‌ نیروهای عراقی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از السومریه نیوز، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات  مشترک عراق گفت که نیروهای این کشور در محورهای مختلف عملیات آزادسازی نینوا، عملیات خود را برای آزادسازی مناطق باقی مانده تحت اشغال داعشی‌ها در موصل قدیم ادامه می‌دهند.

وی افزود: یگان‌های واکنش سریع وابسته به پلیس فدرال همچنان به محاصره بیمارستان الجمهوری و هدف قرار دادن داعشی‌ها در این بیمارستان ادامه می‌دهند. این نیروها همچنین به آزادسازی بخش شمالی محله الشفاء در کرانه راست موصل ادامه می‌دهند.

رسول گفت: یگان‌های ارتش عراق همچنین به پیشروی خود در منطقه الفاروق در محور شمال غربی ادامه داده و بخش‌هایی از منطقه المشاهده را به کنترل خود در آوردند.

سخنگوی عملیات مشترک عراق گفت: آنچه برای ما مهم است تخلیه شهروندان از موصل است و ما توانستیم گذرگاه‌های امنی برای آن‌ها ایجاد کنیم و هزاران شهروند به مناطق دیگر منتقل شده‌اند.

وی تاکید کرد که فقط حدود یک درصد موصل قدیم تحت اشغال داعشی‌ها است و ما به زودی این مناطق را نیز آزاد خواهیم کرد.

پیش از این شاکر جودت رئیس پلیس فدرال عراق گفت: آزادسازی موصل قدیم، قریب‌الوقوع است و نیروهای عراقی برای مقابله با همه شیوه‌هایی که ممکن است داعش به آن متوسل شوند، آماده هستند.

وی افزود: نیروهای امنیتی طی ایام عید سعید فطر  می‌توانند کل شهر موصل را از لوث داعش آزاد کنند.

عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از ۲۶ مهر ۱۳۹۵ و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود ۱۰۰ روز شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم اسفند ۱۳۹۵ شروع کردند و این عملیات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *