29 سپتامبر

۳۰ هزار نفر اسکان و تغدیه سهم استان یزد در همایش اربعین/ برپایی موکب های ایرانی از ۱۰ تا ۲۵ صفر در عراق

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سرو ابرکوه، محمدرضا جعفری خرمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد در جمع مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد این ستاد در شهرهای کربلا، نجف، سامرا و کاظمین، به بیان برنامه ریزی های ستاد عتبات عالیات برای همایش بزرگ پیاده روی اربعین پرداخت.

 

جعفری خرمی بیان کرد: با توجه به مشکلات ایجاد شده برای سفر حج و افزایش سفرهای زیارتی به کربلا، مقام معظم رهبری سال گذشته دستور ایجاد ستادی تحت عنوان «ستاد اربعین» را به دولت دادند که با ریاست شخص رئیس جمهور تشکیل شد. طی جلسات این ستاد سهمیه اختصاص یافته به استان یزد ۳۰ هزار نفر اسکان و تغذیه می باشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم عراق در این مراسم میزبان هستند، ما هرگز ادعای میزبانی نداریم و تشکیل موکب های مختلف نیز مختص ایرانیان نیست بلکه موکب عمومی است که همه می توانند از آنها بهره برداری کنند. از تاریخ ۱۰ تا ۲۵ صفر (۲۰ آبان تا ۵ آذر) موکب های ایرانی در عراق دایر می شوند تا زائران بتوانند چند روزی در کربلا بمانند و دچار مشکل نشوند زیرا در عصر روز اربعین کلیه موکب های عراقی جمع آوری می شود.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد یاد آور شد: خیرین و نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود را به حساب استانی که امسال برای پیاده روی اربعین افتتاح شده است واریز کرده و اقلام غیر نقدی را به ستادهای مشخص شده در هر شهرستان تحویل دهند. در حال حاضر بیشترین نیاز در این زمینه پتو و موکت می باشد.

 

انتهای پیام/م

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *