10 نوامبر

۷ مرکز درمانی در عراق برپا شد/ ارائه خدمات درمانی به تمامی ملیت‌ها در عراق

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ پاسدار افشین غفرانی، مسئول برپایی بیمارستان‌های صحرایی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار«نبض شهر»، پیرامون برپایی بیمارستان صحرایی در کربلا و نجف در ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی برای دویمن سال متوالی در راستای خدمت‌رسانی به زائران و عزاداران اباعبدالله در ایام اربعین، ۷ مرکز بهداشتی و درمانی را در عراق برپا کرده است.

وی تصریح کرد: طی برنامه ریزی های انجام شده بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در نجف چهار موکب بهداشتی درمانی برپا می‌کند و کل نجف را پوشش می دهیم و سه موکب در کربلا و یک موکب در کاظمین برپا می شود.

سرهنگ غفرانی با اشاره به اینکه اکیپ پزشکی اعزام شده از خراسان رضوی به مدت دو هفته در عراق حضور دارند، گفت: از هفدهم تا تا بیست و هفتم آبان ماه و از بیست و هفتم تا دوم آذر ماه در قالب دو شیفت به زائران اربعین خدمت رسانی می کنیم.

مسئول برپایی بیمارستان‌های صحرایی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به رایگان بودن تمامی خدمات در بیمارستان‌های صحرایی، خاطرنشان کرد: در این طرح بیش از ۴۰ پزشک و ۸۰ پرستار از خراسان رضوی جهت ارائه هرچه بهتر خدمات پزشکی به بیمارستان‌ها و پست‌های امدادی اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این خدمات برای تمامی ملیت هاست و مختص ایرانیان نیست، بیان داشت: در هر بیمارستان صحرایی حدود ۲۰ تخت فعال وجود دارد و تمامی خدمات پزشکی و پاراکلینیکی را به عزاداران اباعبدالله ارائه می‌دهند.

وی عنوان کرد: طی رایزنی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی عراق، مقرر شد تا این دانشگاه به‌عنوان حامی و بیمارستان شهید فکی عراق به‌عنوان پشتیبان ایستگاه‌ها و بیمارستان‌های ما عمل کنند.

مسئول برپایی بیمارستان‌های صحرایی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در پایان افزود: این طرح برای دومین سال متوالی و با همت بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شهرداری مشهد، ستاد مردمی اربعین اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *