2 ژوئن

۸ مرداد، آغاز صدور روادید اربعین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمد خسروی»، در جلسه ستاد اربعین استان لرستان ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز حماسه غرورآفرین فتح خرمشهر، اظهار کرد: تمهیدات ویژه‌ای برای تردد غیرمجاز زائران بدون داشتن مدارک اندیشیده شده است و دفاتر حج و زیارت در سراسر استان آمادگی صدور روادید اربعین حسینی امسال را دارند.

وی بیان کرد: لرستان به‌عنوان استان معین ایلام مشخص شده است بنابراین زائران برای جلوگیری از شلوغی دفاتر و اتلاف وقت خود، ویزای اربعین را از لرستان تهیه کنند.

خسروی به اطلاع‌رسانی‌ها و فرهنگ‌سازی مناسب برای اخذ مجوزات لازم جهت حضور در اربعین حسینی طی سال‌جاری اشاره کرد و افزود: سال گذشته تعداد ۲۳ هزار ویزا توسط کنسول‌گری تهران و هشت هزار ویزا نیز توسط سفارت‌های ایلام و کرمانشاه برای زائران لرستانی صادر شد که با توجه به گذر خیل عظیم زائران از لرستان، کنسول‌گری موقت در لرستان ایجاد می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: در ایام اربعین، زائران ۱۴ استان کشور و ۵ کشور خارجی از لرستان تردد می‌کنند، بنابراین دانشگاه علوم پزشکی لرستان، جهت سلامت زائران تامین بسته‌های بهداشتی را انجام دهد.

وی با تاکید بر فراهم بودن زمینه ایجاد کنسول‌گری موقت عراق در لرستان افزود: به زائران اربعین حسینی توصیه می‎کنیم که در همان اوایل آغاز صدور روادید اربعین اقدام کنند.

خسروی با بیان اینکه عشق و علاقه مزدم لرستان به مکتب و مرام سید و سالار شهیدان و همچنین نزدیکی لرستان به مرز نیز موجب استقبال مردم این استان جهت حضور در اربعین حسینی شده است، گفت: صدور ویزای زائران اربعین حسینی هشتم مرداد آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *